Ті, хто говорять про “один народ” і “спільну культуру”, ніколи не говорять про “одну мову”. У формулі “один” і “спільний” немає місця українській мові. Приклад окупованих Криму і Донбасу тому підтвердження.

 

Про це пише на своїй сторінці у Facebook український журналіст Роман Цимбалюк, передають Патріоти України.

“Так ось, зараз в Україні в цілому і в Києві зокрема все більше і більше говорять українською. Говорять на вулицях, в чергах, в магазинах і кінотеатрах. Скрізь чути українську мову. Українська мова стає все більш і більш популярною в побутовому спілкуванні.

Проводив експеримент: говорив виключно державною мовою в громадських місцях – російськомовні фактично відразу переходять на українську. Роблять це автоматом, не замислюючись. Це нікого не ображає і не парить. Це норма. Більше всіх “чинила опір” співробітниця іноземного банку (не російського) Аня, але коли дізналася, де я живу, відразу перейшла на ідеальну українську мову.

Самий показовий випадок був такий. У загальній компанії познайомився з сім’єю біженців з Донецька. Ми говорили один з одним російською. При цьому і я зі своїм сином, і вони зі своїми дітьми – спілкуємося тільки українською. Причому батьки “перемикаються” автоматом.

Україна багато в чому залишилася двомовною. І нікого не лінчують з цього приводу. Але відбулися колосальні зміни. Мови стало дійсно більше. Особливо розумієш це коли на хвилі Jam Fm чуєш повстанські пісні в сучасній обробці.

Справедливості заради слід зауважити, що з української мови на російську також люди переходять без проблем, коли знають, що людина не вловлює все, так як приїхав наприклад з РФ. Ніякого дискомфорту це не викликає.

У такі моменти згадую довоєнні розповіді кремлівських “експертів”, які на підставі нашої толерантності після поїздок в Україну робили спочатку висновки про “виключно російськомовної України” як частини «русского міра». Їх поради пізніше лягли в обґрунтування російського вторгнення в Україну.

Кожен може говорити в нашій країні як хочеш. Насправді, всім пофіг.
Будь маломальски грамотна людина поважає і знає українську мову і його буде ставати все більше і більше. Це елемент опору вторгненню.
Всерединіукраїнська дискусія щодо мовного питання закінчилася з моменту перетину держкордону російськими окупантами в Криму.”

Facebook Comments