Українська мова повинна розвиватися, і в процесі її популяризації вкрай важлива роль держави.

Про це 11 жовтня під час публічної дискусії “Президентського клубу” заявив голова Державної фіскальної служби України (2015-2018 роки) Роман Насіров.

На його думку, питання мови не випадково актуалізувалося саме напередодні президентських і парламентських виборів.

Похожее изображение

“У нас дуже часто деякі питання часто порушують перед виборами. Наприклад, влітку уряд порушив питання боротьби з контрабандою. А чому цього не сталося рік тому, два роки тому? Так само і з питанням про мову. Минулого тижня був ухвалений законопроект про функціонування української мови як державної. Все дуже чітко визначено у Конституції України: гарантується вільний розвиток, використання і захист української мови та інших мов національних меншин. Всі гарантії захисту мови закладені в Основному Законі. Потрібно просто виконувати ті норми, які вже закріплені законодавчо”, — сказав політик.

“Зараз Верховна Рада ухвалила законопроект, він ще має стати законом. Але важливіше те, що буде далі? Що це дасть громадянам? Що зміниться для людей і чи стануть вони жити краще або по-іншому? Ми повинні підтримувати нашу державну мову і це потрібно законодавчо врегулювати. Велика роль держави у тому, щоб українська мова розвивалася, щоб був якісний контент в інтернеті саме українською мовою, для дітей в першу чергу. Потрібно зробити все, щоб діти могли володіти своєю рідною мовою, українською мовою, іноземними мовами”, — резюмував Роман Насіров.

Джерело

Facebook Comments