Завершено перший етап всеукраїнської акції для популяризації державної мови «Українці! Переходьте на українську мову! Розмовляйте державною мовою нації! Українська мова – це наша зброя у війні з Росією». 

Для цього відсилались звернення із пропозицією розмістити відповідну зовнішню соціальну рекламу до міських голів та голів обласних державних адміністрацій.

Найбільш позитивно відгукнулась Київська міська Рада і держадміністрація на чолі з Віталієм Кличком. Станом на серпень 2017р виготовлено та розміщено соціальну рекламу з відповідним закликом на 20 білбордах, 10 сітілайтах, 20 метролайтах. Розповсюджено понад 10т наліпок.

На першому етапі акції із пропозицією від ВО РЗУМ розмістити соціальну рекламу популяризації української державної мови відправлено 231 звернення до Донецької, Луганської, Харківської, Запорізької, Одеської, Херсонської, Миколаївської, Дніпропетровської, Кіровоградської, Полтавської, Сумської, Черкаської, Київської, Чернігівської, Житомирської, Закарпатськаої , Чернівецької обл. Всього 231 звернень до міських голів та обласних державних адміністрацій. Отримано лише 127 відповідеї;

Лише у 34 містах керівництво дало згоду розмістити зовнішню соціальну рекламу на бордах та сітілайтах (Апостолове, Нікополь, Волноваха, Краматорськ, Лиман, Слов’янськ, Олевськ, Тячів, Запоріжжя, Мелітополь, Березань, Біла Церква, Бровари, Васильків, Вишневе, Ірпінь, Кагарлик, Київ, Фастів, Снігурівка, Ізмаїл, Роздільна, Теплодар, Кременчук, Миргород, Глухів, Конотоп, Кролевець, Суми, Первомайський, Каховка, Скадовськ, Херсон, Мена);

Не дали згоду на розміщення та відмовились під різними приводами міські голови обласних центрів: Одеси, Харкова, Житомира, Кропивницького, Чернігова. У деяких містах заклики були розміщені на офіційних сайтах міської влади, в транспорті, через комунальні засоби масової інформації або ж поширені у формі наліпок (всього понад 55тисяч), виготовлених за кошти доброчинних внесків.

Не дали відповідь голови обласних державних адміністрацій:, Житомирської, Закарпатської, Київської, Миколаївської, Одеської, Харківської, Херсонської, Черкаської областей. Лише 5 голів обласних державних адміністрацій дали відповіді, і тільки Чернігівська обласна державна адміністрація сприяла розміщенню закликів на 10-ти білбордах і 10 сітілайтах, а ще 5 обласних державних адміністрацій розмістили наліпки.

Facebook Comments