logo_UkrLangDefence

Друзі! ВО “Рух захисту української мови” закликає долучитися до пікетування Конституційного суду України з вимогою визнати антиконституційність (!) ганебного закону Колесніченка-Ківалова.

Коли: 13 – 14 грудня 2016, о 9:30

Де: вулиця Жилянська, 14, біля будівлі Конституційного Суду України

13 – 14 грудня 2016 року Конституційний Суд України продовжить розгляд справи за конституційним поданням 57 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України „Про засади державної мовної політики“ (так званого мовного закону Колесніченка-Ківалова).

Згідно з порядком денним пленарних засідань на сайті суду, продовження слухання справи розпочнеться о 10:00.

Нагадуємо, що конституційне подання народних депутатів щодо мовного закону Колесніченка-Ківалова надійшло до КСУ в липні 2014 року, а у жовтні – було відкрито провадження у справі про відповідність його Конституції. Зазначемо, що згідно зі статтею 57 Закону України “Про Конституційний Суд України”, строк провадження y справах за конституційним поданням не повинен був перевищувати трьох місяців.

Ініційований Партією регіонів законопроект “Про засади державної мовної політики” було ухвалено Верховною Радою 3 липня 2012 року. 8 серпня 2012 року закон було підписано колишнім президентом Віктором Януковичем. В лютому 2014 року Верховна Рада більшістю проголосувала за “Проект закону про визнання таким, що втратив чинність, Закон. України “Про засади державної мовної політики“, однак чинний тоді в.о. президента Олександр Турчинов його не підписав. Наразі Проект закону про скасування Закону  Колесніченка-Ківалова президент Петро Порошенко не підписав, але й не ветував, його поточний статус досі “готується на підпис”.

Рух Захисту Української Мови неодноразово проводив акції протесту проти закона Колесніченка-Ківалова з метою привернути увагу влади та громадськості до мовного питання та важливості рідної мови в самоідентифікації українців як нації.

Закон “Про засади державної мовної політики” № 5029-VI від 03.07.2012  було ухвалено внаслідок голосування нардепів Верховної Ради України з порушенням норм Конституції України, регламенту та процедури розгляду. Закон Колісниченка-Ківалова нівелює статус української мови як єдиної державної і дозволяє використовувати регіональні мови або мови меншин замість державної в роботі органів державної влади, органах місцевого самоврядування, судочинстві та інших сферах життя.

Патріоти України! Не будьмо байдужими до болючих нацональних питань та плекаймо активну громадську позицію.

Приєднуйтесь до пікету!

Facebook Comments