%d0%bf%d0%be%d0%b4%d0%be%d1%80%d0%be%d0%b6%d1%96-%d0%be%d0%b1%d0%ba%d0%bb%d0%b0%d0%b4%d0%b8%d0%bd%d0%ba%d0%b0-792x509

Олександра Орлова, blog.yakaboo.ua

Старовинне китайське прислів’я каже, що шлях у тисячу лі починається з одного кроку. Дійсно, кожна велика мандрівка бере початок з маленького зрушення, з мрії, задуму, крихітної відмітки на мапі. Багатьом з нас кортить побачити світ, познайомитися з іншими культурами, екзотичними традиціями, мешканцями далеких країн, міст, селищ, островів. Почати таке знайомство можна з туристичних буклетів та інтернет-серфінґу, а можна і з книжок українських авторів.

У наступному переліку ви знайдете тревелоги та щоденники, збірки оповідань та віршів, натхненні історії для дорослих та дітей, здатні відправити читача у чарівну подорож, відкрити таємниці та розповісти цікавинки про різні куточки світу.

“З табуретом до океану” Леонід Кантер, Павло Солодько

Спочатку була кухня. Троє друзів запланували зухвалу і масштабну витівку — відвезти чотири табурети до берегів чотирьох океанів і залишити їх там як пам’ятки. Ніхто тут не шукає легких шляхів: маршрути складаються неординарні, а бюджет одного мандрівника взагалі екстримальний — 33 доллари і 33 центи. Тож хлопцям доводиться миритися з непростими умовами, спати просто неба, хапатися за випадкові знайомства і підробітки.

Після трьох вдалих висадок біля Атлантичного, Індійського та Льодовитого океанів надходить черга “четвертої табуретної експедиції”. Відчайдухи-табуретники (ще й в компанії дружини і крихітки-донечки одного з них — автора книги, за сумісництвом) перетинають Америку з півночі на південь, прямують до омріяного мису Горн, минаючи десятки країн і кордонів, гори, пустелі та джунглі. Більше року тривають неймовірні пригоди хлопців (і дівчат), а на читача чекає атмосферна й часом навіть пікантна розповідь про місця і людей, про стосунки і перепетії, про несповідимі шляхи та нестримне бажання свободи.

“Македонські оповідки”, Анна Багряна

2

“Македонські оповідки” — нахненна збірка оповідань української авторки Анни Багряної, яка шість років прожила в Македонії. Уявні історії, реальні випадки, старовинні легенди та охудожнені фрагменти біографій видатних македонців — ось, що являє собою ця компактна, але й водночас концентрована книжка.

Скоп’є і Охрид, Струга і Бітола, Струмиця і Кавадарці, мистецтво, філософія та релігія, людські долі і стосунки, випадкові знайомства і доленосні зустрічі — калейдоскоп роздумів та вражень, захоплива мозаїка македонського буття.

“Baby travel. Подорожі з дітьми або, Як не стати куркою” Ірена Карпа

3

Для шанувальників творчості епатажної Ірени Карпи може стати несподіванкою її амплуа матері двійко дітлахів. Втім, лейтмотив “як не стати куркою” натякає, що, власне, епатажність нікуди не зникла, а просто набула інакших акцентів. З одного боку, маємо класичний особистісний тревелог про цікавинки Гаїті, Індії, Піренеїв та Балканів, плюс особливості життя у Франції. З іншого — це мандрівка забарвлена мамством з його турботами і халепами. А в результаті отримуємо напрочуд атмосферну, веселу, а головне, мотивуючу книжку.

“Льодовики та гейзери. Мандрівка в Ісландію” Кирило Бурмаченко

4

Ця книжка чудово підійде для наймолодшої аудиторії, адже дізнаватись про різні куточки світу може бути не менш захопливо, ніж читати казки. Яскрава ілюстрована історія подорожі до острову Ісландія знайомить малечу з симпатичними молодими українцями Богданом та Олесею, кумедним песиком Леноном і їхніми пригодами у північній країні. Тут вам і вулкани, і море, Рейк’явик та інші селища й містечка, “родзинки” місцевої кухні, зустрічі зі знаковими ісландцями (на кшталт, Бйорк) і, певна річ, льдовики та гейзери.

“Китайський щоденник української мами”, Юлія Смаль

5

Красномовна назва говорить сама за себе: це дійсно щоденникові записи, короткі есеї, роздуми, спостереження авторки, що ілюструють адаптацію української родини в умовах маленького (за китайськими мірками — півмільйона мешканців така дрібничка) містечка Піньху, а також їхні невеличкі мандрівки Серединною державою. Завдяки мудрому й дотепному наративу “незбагненна” Азія раптом стає досить зрозумілою і навіть близькою, а китайці, хоча й дивують своїми звичаями і безпосередністю, вже не здаються інопланетянами. Пильний читач зробить для себе корисні висновки про китайський побут, звички, свята і забобони, дізнається про особливості кухні східного узбережжя Китаю, про принади Шанхаю і менш знаних місцинок (на кшталт, Ханьчжоу, Ву, Дзяшінь, Жапу, Ніньбо, Шітанг, Чюджоу тощо), а також виявить, що білих іноземців китайці кличуть “лаоваями”, а Україну, по-своєму мелодійно, називають “Вукелан”.

“Листи з Литви / Листи зі Львова”, Мар’яна Савка, Маріанна Кіяновська

Ця зворушлива і стильна збірка поезій народилася з віршованого листування двох відомих сучасних поеток і близьких подруг Мар’яни Савки та Маріанни Кіяновської. Минулого року Мар’яна “проживала” свій листопад у буденних львівських турботах, а Маріанна, тим часом, перебувала на літературній стипендії в Паланзі. Їхні роздуми і настрої, хвилювання і спостереження, осіння туга і втіха, радість материнства, ностальгія за минулим, жарти і сльози, мрії та сни, шепіт дощових львівських вулиць і гомін Балтійського моря відобразилися у глибокому і щирому ліричному діалозі.

“Льонтом. Дороги і люди” Богдан Ославський

7

Зразковий теревелог від захопленого мандрівника Богдана Ославського. У цій книжці із непідробною щирістю та невимушеністю автор розповідає про життя у дорозі, зміну ландшафтів і настроїв, але найбільше — про людей, які трапляються йому на шляху. Перед читачем, без прикрас чи зайвої патетики, відкриваються закапелки далекого і близького світу: Кубань і Кавказ, пустелі Середньої Азії та Ферганьска долина, селища і міста Грузії, Узбекистану, Казахстану, Киргизії, Росії та України.

Подорож “льонтом” — без великої мети і не для подвигу, можливо, лише заради того, щоб зрозуміти, що “сонце і місяць одні, де б ти не був”.

“Мандрівки з Чарівним Атласом: Венеція”, Надійка Гербіш

Історія про Луку і Терезку, які дізнаються таємницю дідусевого Чарівного Атласа і вирушають у захопливу подорож Венецією, з одного боку має всі переваги фантастичної казки, а з іншого — являє собою яскравий атмосферний путівник. Маленькі (та й дорослі) читачі відкриють для себе розмаїту красу “міста на воді”, дізнаються про острови Бурано та Мурано, разом з Лукою і Терезкою відвідають легендарну кав’ярню “Флоріан”, майстерню муранських чарівників-склодувів, собор Сан-Марко, а ще скуштують безліч італійських смаколиків, заведуть кілька приємних знайомств і почують чимало захопливих історій.

Слід також додати, що казкові ілюстрації Богдани Бондар зробили цю книжку абсолютно винятковою. Тим часом, Надійка Гербіш готова відправити Луку і Терезку у нову чарівну подорож, а куди саме — поки що, секрет!

“Перехожі. Південно-Східна Азія” Богдан Логвиненко

Новинка цієї осені — насправді книжкова версія цілком зрілого проекту “Перехожі” молодого автора, досвідченого мандрівника та блоґера Богдана Логвиненка. Його туристичний досвід винятковий, адже за плечима Богдана навколосвітня подорож і понад півсотні країн. Особлива цінність цього досвіду у сміливості, щирості й невибагливості мандрівника, у невтомному рухові вперед і спраглій необхідності заводити випадкові знайомства. Зрештою, кожна людина — це Всесвіт, і найліпше свої таємниці цей Всесвіт розкриває перед незнайомцем.

Таїланд, Лаос, В’єтнам, Малайзія і Сінгапур очима українця. Перехожі і подорожні: лікарі, поліцейські, мільйонери, студенти. Дорослі та діти зі своїми мріями, прикрощами та радощами, з такими різними обличчями та історіями, але такі схожі у своїй щирості.

“Японські історії”, Галина Ів

10

Японський цикл історій — незвичайне поєднання досвіду і творчої фантазії авторки Галини Ів. Кожна історія збірки являє собою повноцінний, вигадливий, часом, фантастичний або, навпаки, заснований на реальних історичних фактах, художній твір, втім напрочуд цікаво і докладно знайомить читача з принадами, визначними місцями, традиціями, легендами та історією Японії. Серед персонажів і добре впізнавані наші співвітчизники на теренах екзотичного острову, і переконливі японці, що із загадкових азіатів перетворюються на цілком живих і близьких нам за духом людей (хіба, що менш емоційних і не особливих шанувальників “обіймашок”). Події оповідань занурюють читача в атмосферу Кіото, Осаки, Нари (острів Хонсю), Хіросіми, Токіо, і навіть маленького селища на острові Хокайдо, куди не ходять потяги.

Facebook Comments