17% виступають за надання російській мові статусу державної. 63% опитаних вважають, що українська мова повинна бути єдиною державною / фото УНІАН 63% опитаних українців вважають, що українська мова повинна бути єдиною державною мовою. Про це йдеться у переданих УНІАН результатах опитування Соціологічної групи «Рейтинг» в рамках спецпроекту «Портрети регіонів».

«63% вважають, що українська мова повинна бути єдиною державною. 17% – за надання російській мові статусу державної, 15% підтримують надання їй статусу офіційної в окремих регіонах», – йдеться в результатах дослідження.

При цьому зауважується, що вищий рівень підтримки ідеї надання російській будь-якого статусу в Україні – у Запорізькій, Донецькій, Луганській, Харківській та Одеській областях.

Соціологічною групою «Рейтинг» в рамках проекту «Портрети регіонів» з 16 листопада по 10 грудня було проведено опитування серед громадян України віком від 18 років в усіх областях України та м. Києві (за виключенням окупованих територій Донецької та Луганської областей та АР Крим). У дослідженні методом особистого інтерв’ю було опитано 40 тис. респондентів (по 1600 у кожній області). Вибірка репрезентативна за типом поселення, віковою та гендерною структурою кожної області. Похибка на рівні кожної окремої області становить не більш як 2,4%, на рівні України – не більш як 0,5%.

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/society/10391289-mayzhe-dvi-tretini-ukrajinciv-perekonani-shcho-ukrajinska-mova-povinna-buti-yedinoyu-derzhavnoyu.html

Facebook Comments