Україна виконає одну з ключових рекомендацій Венеційської комісії – продовження перехідного періоду для мовної статті, заявила міністр освіти та науки України Лілія Гриневич.

Про це повідомля сайт НВ, джерело за лінком

Найбільш дискусійна норма про навчання рідною мовою в середній школі, яка викликала різку критику та протидію Угорщини, запрацює після перехідного періоду. Очікується, що він скінчиться у 2023 році.

Таку інформацію український міністр розповіла на зустрічі зі своїм румунським колегою Крістіаном-Леоном Цуркану, повідомила прес-служба МОН.

Гриневич додала, що така стратегія націлена не на задоволення вимог країн-сусідів, а найперше – задля того, аби кожен український школяр зміг оволодіти українською мовою.

“Для цього нам потрібно, аби всі були готові до імплементації статті, а також щоб при цьому враховувались особливості навчання для національних громад різних мовних груп”, – додала вона.

За її словами, освітяни наразі готують покроковий план імплементації мовної статті освітньої реформи.

Нагадаємо, рекомендації Венеційської комісії щодо мовної статті Закону Про освіту можуть бути впроваджені через моделі навчання в школах національних громад, які використовують у Латвії.

8 грудня Міносвіти України заявило, що Венеціанська комісія не підтримала претензії Угорщини щодо того, що мовна стаття українського закону про освіту обмежує права нацменшин. Однак Угорщина вважає, що Венеціанська комісія на боці Будапешта, а все інше – інтерпретації Києва.

Новий закон про освіту розкритикували також Румунія і Молдова.

Facebook Comments