waitervd
Зображення: language-policy.info

Про це йдеться у роз’ясненні Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Якщо споживач не надавав згоди працівникам суб’єкта господарювання спілкуватись з ним російською мовою, то обслуговування недержавною мовою є неправомірним. Обов’язок субєкта господарювання здійснювати обслуговування споживача державною, тобто українською мовою.

%d1%84%d0%b0%d1%86%d1%83

“Якщо місцевою радаю прийняті відповідні рішення і російська або інша мова є регіональною або мовою національної меншини у регіоні, то субєкти господарювання мають забезпечити спілкування із споживачем за його проханням (вимогою) такою мовою”.

Джерелами доказів про правопорушення можуть бути записи  споживачів у Книзі відгуків і пропозицій та відповіді субєктів господарювання на такі записи.

 

1 2 3

Про те, що робити, якщо вам відмовляють в обслуговуванні українською, читайте тут.

ВО “Рух Захисту української мови” закликає також долучитися до загальнонаціональної акції громадського контролю “Захисти державну мову нації” щодо дотримання закладами обслуговування 10-ї статті Конституції України: “Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови у всіх сферах суспільного життя на всій території України”.

 

Facebook Comments