Класи для дітей в Берліні відкрила українка Анна Гілецька. Українську мову тут вивчають за народними традиціями, іграми, піснями. Курси працюють в українському центрі “Веселка”.

Анна має фах вчителя музики. Переїхала до Німеччини 6 років тому і створила Центр з вивчення рідної мови “Веселка”, повідомляє Газета, з посиланням на телеканал “UATV”.

Кожні п’ять євро з оплати занять перераховують в Україну – дітям, які постраждали внаслідок війни на Донбасі.

Знайомляться з мовою, бо багато малечі з україно-німецьких родин зовсім не володіють українською. Організатори думають над розширенням курсів. Сподіваються на підтримку Українського дому в Берліні.

Єгор Гуськов із Дніпра самотужки опанував українську мову за два роки. Жив у Англії. Навчався по книжках.

Деякий час спілкувався українською не з усіма. Перший рік продовжував говорити російською у присутності давніх друзів та приятелів. Найважче було усвідомити з переходом на українську, наскільки багато людей навколо не говорять цією мовою.

Головне, це бути впевненим і не намагатись сподобатись комусь, переходячи з української на російську. Одного разу дівчина мого друга приїхала до нього з Москви у Київ. Коли ми вперше познайомилися, я звертався до неї українською. Вона мені сказала, що багатьох слів не розуміє, адже в Україні не жила і ніколи нашої мови не вивчала. Я чемно відповів, що мені буде приємно пояснювати їй значення цих слів. Під час наших наступних зустрічей я продовжував спілкуватись з нею українською”, – каже Єгор.

Facebook Comments