Указ про розробку 10-річної програми укорінення та зміцнення державного статусу української мови має намір підписати президент Петро Порошенко.

“До мене останнім часом багато разів зверталися з пропозицією оголосити 2019 рік роком української мови. Скажу прямо, я не хочу цього робити. Бо року – замало. А що наступного року? Про українську ми забудемо?”, – заявив президент під час урочистостей з нагоди вручення премії ім. Тараса Шевченка.

“Найближчим часом я підпишу указ про розробку 10-річної програми укорінення та зміцнення державного статусу рідної української мови. Попереду – десятиліття української мови в Україні, протягом яких позитивні зміни мають стати незворотними – наголошую, незворотними”, – заявив він.

“Боротися за українську – значить не лише вигукувати гасла та висувати вимоги до влади. Це значить купувати україномовні книги, передплачувати україномовні газети, віддавати перевагу україномовним версіям сайтів, і головне – говорити нею. Разом з тим мушу дбати і про те, аби наші законодавчі ініціативи залишали широкий простір для реалізації прав тих громадян України, чиєю рідною мовою чи мовою спілкування є російська, кримськотатарська та інші мови”, – додав Порошенко.

Президент зазначив, що українську повинен опанувати кожен громадянин України.

“Кожен має пройти свій шлях до мови, як, для прикладу, 20 років тому зробив це я. Моя українська – свідомий вибір повернутися до рідної мови, зроблений вже у зрілому віці”, – розповів Порошенко.

Facebook Comments