Українська мова стає популярною, але повільно та не всюди, сказав в інтерв’ю журналу “Країна” історик Ростислав Мартинюк.

“У Києві, наприклад, українська хвилеподібна. Українськість для багатьох є предметом настрою, переживань. Настає Майдан і розумієш, що стримував себе і змушував відмовлятися від української. Коли люди приїжджають у Київ, починають говорити російською. Міста все ще випромінюють символічну московську силу. Ніхто не каже, що він москаль. Але україномовного конценсусу немає. Проте лояльність підвищується. Питаю про щось у перехожого і в 90 відсотків випадків отримую відповідь українською”, – визнає Ростислав Мартинюк.

На його думку, те, що українці говорять російською – психологічна травма.

“Летів із Лондона до Києва. Пасажир звернувся до стюарда російською. Ми з друзями почали тролити його. Після чого він повернувся до нас і щирою українською спитав чи не про нього ми говоримо. Це неправильна самооцінка. Сказали мільйонам людей не говорити українською на вулиці. Уже ніхто навіть не знає чому. Має бути правило: у містах публічна розмова на вулиці ведеться українською мовою. Але це можуть запровадити тільки сильні люди”, – додає історик.

Facebook Comments