В Україні працюватимуть мовні інспектори. Це передбачає законопроект “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, який зареєстрували у парламенті. Його авторами є 76 народних депутатів.

Документ передбачає, що в Україні створять Центр української мови. Там працюватимуть 27 мовних інспекторів. Стежитимуть за дотриманням стандартів мови в усіх сферах життя. Відвідуватимуть засідання органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємства й організації незалежно від форм власності. Інспектуватимуть за власною ініціативою або на підставі скарги.

Для отримання громадянства потрібно буде складати іспит.

Законопроект підтримали голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, акторка Ірма Вітовська, письменники Юрій Винничук, Олександр Ірванець, Василь Шкляр, Іван Драч, Дмитро Павличко, Іван Малкович та багато інших. Відповідне звернення голові Верховної Ради 19 червня передав представник фракції “Народний фронт” Микола Княжицький, голова комітету з питань культури і духовності.

— Українська мова — не лише засіб спілкування чи надбання культури. Це важливий елемент конституційного ладу, фактор державної єдності, національної безпеки. Прийняти закон про статус української мови — нагальний обов’язок парламенту, — пояснив Микола Княжицький.

Джерело 

Facebook Comments