РАЗОМ З АНГЛІЙСЬКОЮ ВИВЧАЮТЬ УКРАЇНСЬКУ: ЯК ПРАЦЮЄ МОВНИЙ ТАБІР GO CAMP НА ЗАКАРПАТТІ

У таборі працює 3 групи віком від 11 до 16 років: англійській та українській вони навчаються через ігри, квести, змагання

Півсотні школярів із Великих Берегів, що в Берегівському районі вивчають англійську і українську в літньому мовному таборі GO CAMP. Викладають мови волонтери з Британії та України. Такі знання здобувають закарпатські діти, де в родинах розмовляють угорською.

Англійська та українська мови – улюблені предмети 14-ти річної школярки Берегівського району. Адріан – одна з півсотні закарпатських школярів, які навчаються в літньому мовному таборі.

“Моя материнська мова – це угорська мова, це я знаю від дитинства, а українську мову я вже вчу 9 років і я вже нею досить добре володію вже говорю українською. Ну і англійська це так трохи, зараз середній рівень”, – ділиться учасниця табору Анріан-Кінга Радик.

З дітьми працюють й іноземні волонтери. Олівер Дан прилетів на Закарпаття з Британії.

“У дітей уже доволі хороший рівень англійської, але вони хочуть знати її краще і я дуже вражений наскільки діти відкриті до нових знань, наскільки вони відкриті до вивчення англійської мови”, – каже волонтер.

Волонтерка-студентка Анастасія Блажко приїхала з Вінниці. Майбутній філолог викладає українську.

“В межах цього табору ми разом поїдемо до Львова, покажемо їм трохи. Ми можемо дати тільки поштовх, ми не можемо на сто відсотків щось сказати, але це все ж таки надихне дітей більше дізнаватися про країну, в якій вони живуть”, – пояснює Анастасія.

“Ми заміксували на території однієї школи є деякій школи, де об’єднуються і дітки з угорських родин і з українських родин і вони всі ходять в англомовний табір за участі міжнародних волонтерів і туди ми також запрошуємо українських волонтерів, які є активними такими представниками також з громадською позицією”, – каже директор ГО GO CAMP Оксана Нечипоренко.

У таборі працює 3 групи віком від 11 до 16 років. Англійській та українській вони навчаються через ігри, квести, змагання.

“Ми б хотіли, щоби діти зрозуміли, що мова це є благо і та сама державна мова українська вам відкриє двері в цій країні і дасть більше можливостей, захочете скористатися – скористаєтесь, але якщо ти не володієш державною мовою – то ти не можеш ні посади займати, ні навчатися у вищих навчальних закладах і у тебе ця дорога є обмежена”, – пояснив заступник МОН Павло Хобзей.

Загалом на Закарпатті – 12 мовних дитячих таборів, які працюють за підтримки посольства США. Англійську та українську там вивчають понад півтисячі школярів.

Світлана Максимова, Микола Томаш, “5 канал”

Джерело

Facebook Comments