Українську кожен охочий пройти тести має складати обов’язково.

Із переліку предметів для проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року вилучено російську мову. Про це на прес-конференції повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Вадим Карандій, передає УНІАН.

 

Він зазначив, що перелік предметів, з яких можна пройти ЗНО у 2018 році, традиційний, але зменшився на один і цього року становить 11 предметів.

“Це предмети із навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів. Щодо предмету, який був вилучений – це російська мова у зв’язку з тим, що обсяг замовлення на відповідний тест був невисокий. Російська мова стоїть поміж інших мов, які є в Україні, зокрема, польської, угорської, румунської, молдовської, з яких тестування не відбувається”, – сказав Карандій.

Він також розповів про графік тестування: 22 травня – математика, 24 травня – українська мова та література, 29 травня – іспанська, німецька та французька мови, 1 червня – англійська мова, 4 червня – біологія, 6 червня – історія України, 8 червня – географія, 11 червня – фізика, 13 червня – хімія.

Кожному учаснику ЗНО дається право обрати для складання тестів до 4 предметів з 11. Українська мова є обов’язковим предметом ЗНО для будь-якої особи, яка проходить державну підсумкову атестацію.

Нагадаємо, від 9 січня і до 31 січня в Україні триває реєстрація на пробне зовнішнє незалежне оцінювання. Зареєструватися можна на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Джерело: https://tsn.ua/ukrayina/rosiysku-movu-viluchili-z-pereliku-predmetiv-zno-1092950.html

Facebook Comments