Популяризацією української мови потрібно опікуватися не впродовж одного року, а робити це систематично. Таку думку в коментарі «Главкому» висловив Дмитро Павличко, український поет, перекладач, літературний критик, громадсько-політичний діяч, Герой України.

«Вважаю, що у містах – бо саме міста у нас русифіковані – обласних центрах, особливо у Києві, мають бути створені гуртки для вивчення української мови. Повинна бути проведена системна робота, за яку має відповідати не якась громадська організація, а міністерство культури. Але наш міністр Нищук цього робити не буде, бо він взагалі нікчема. У нас з його волі вже вся журналістика сьогодні російськомовна», – сказав він і додав: «От я повернувся з Запоріжжя – там же не видається жодної україномовної газети! Коли про це запитують міністра, він каже, що у нас, мовляв, все є в інтернеті».

Павличко також висловив думку, що частково розповсюдженням української мови має опікуватися у тому числі й міністерство оборони. «Я знаю, що в українській армії є дуже багато чудових російськомовних воїнів. Ми не силуємо їх переходити на українську, однак міністерство оборони має піклуватися про те, щоб навколо них була українська, щоб вони служили з україномовними», – зазначив митець.

Ключовою проблемою Павличко вважає відсутність консолідованої групи інтелігентів, яка б поставила перед собою за мету українізацію міст. «Українська мова має бути повернута Києву. У Верховній Раді зареєстрований закон про функціонування української мови як державної. У відкритому листі до пана Порошенка я просив, щоб його було схвалено до кінця цього року, однак цього не відбувається. Очевидно, у Раді зупиняють ухвалення цього закону гальмують люди, які не хочуть розмовляти українською мовою», – додав він.

Джерело на сайті Главком

Facebook Comments