Словом 2017 року обрано слово «безвіз» – скорочення словосполучення «безвізовий режим»

Про це «Детектору медіа» повідомили в редакції «Мислова».

На думку укладачів словника, слово «безвіз» найкраще відображає настрій та переживання року, що минув. Новотвір був у центрі інформаційного поля України протягом всього року з піковим інтересом у червні, коли безвізовий режим з ЄС набув чинності. Під кінець року одне з соцопитувань визначило безвіз головною подією, а президент Порошенко — головним досягненням країни у 2017 році. Немає сумнівів, що вільний рух українських людей та ідей всередині Європи матиме значний вплив на життя країни та мови.

Цікавою є також і будова цього слова. Таке органічне єднання українського прийменника зі словом французького походження в нову лексичну одиницю говорить про хорошу здатність української мови засвоювати та перетворювати під свої потреби іншомовні слова.

Український суспільний дискурс традиційно переобтяжений політикою, тож більшість інших слів-претендентів на звання слова року-2017 теж мають політичне забарвлення. Серед них можна виділити такі:

безкарність — як одна з ключових політичних проблем, що руйнують країну зсередини

агент Кремля — кліше, яке чинна влада без розбору навішує на своїх опонентів

заручники — як інструмент, що його активно використовує Росія у гібридній війні проти України

євробляхи — нерозмитнені автівки на єврономерах, які заполонили країну

Не забарвлені політично слова-кандидати прийшли до нас з-за кордону:

біткоїн — як найвідоміша криптовалюта, яка цілий рік дивувала світ своїми стрибками

спінер — у 2017 році світ пережив справжню епідемію захоплення цією маленькою іграшкою

Словник «Мислово» створений у 2012 році з метою фіксації неологізмів, сленгу та інших проявів сучасної української мови. Слова та визначення до них надсилають звичайні користувачі.

«Мислово» обирає слово року вп’яте. Словом року-2013 став «євромайдан», 2014 — «кіборги», 2015 — «блокада», а 2016 — «корупція».

Facebook Comments