Ніхто окрім українців не розуміє наші проблеми. Тому важливо, щоб ті люди, які справді розуміють, що таке українська мова в українській державі, були заможними і давали гроші на розвиток українського слова.

Таку думку в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним на телеканалі ZIK висловив український письменник та видавець Іван Малкович.

«Нещодавно я виступав перед дітьми – переможцями конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Я розповідав їм, як простий будівельник став будівничим. Петро Яцик був будівельником, потім гарним будівельником, а тоді – будівничим, бо почав давати гроші на стипендії дітям в Канаді, де він жив», – розповідає Іван Малкович.

Багато дітей завдяки меценату українського походження здобули вищу освіту в найкращих університетах Канади і Сполучених Штатів.

«Тоді він почав вкладати гроші і в українські проекти, зокрема, в конкурс з української мови. Діти, перед яким я виступав, пов‘язують своє життя з українською мовою. Але завжди ті, хто зв‘язується з українською мовою, бідує. Він лише зазнає гонінь і не має грошей», – переконаний видавець.

Тому письменник бажав дітям, щоб вони, окрім всього іншого, були економічно незалежними та сильними.

«Я бажав, щоб вони вчилися шукати різні шляхи – шукали фонди, брали гроші у таких людей, як Петро Яцик. Щоб вони мали гроші на свої дослідження з української мови, аби українці були успішними. Адже ніхто окрім нас самих не буде розуміти наші проблеми», – підкреслив Малкович.

Тому він переконаний у важливості того, аби ті, хто розмовляють українською та походять з українських родин, у своєму житті думали і про гроші.


«Якщо ти про це не думаєш, ти бідуєш. Дуже важливо, щоб люди, які відчувають потребу, які справді розуміють, що таке українська мова в українській державі, були заможними. Якщо вони будуть заможними, вони даватимуть гроші», – запевнив письменник.

 

 

Facebook Comments