Україна не може досягти прогресу в питанні приєднання до ЄС і НАТО зі своєї вини, Угорщина не має до цього відношення, заявив представник угорського МЗС Тамаш Менцер.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.

За словами Менцера, угорський прем’єр Віктор Орбан, який висловив сумніви в реалістичності прагнень України стати членом ЄС та НАТО, говорив про “фактичний стан справ”. Представник угорського МЗС вчергове послався на український закон про освіту, який нібито звужує права національних меншин в Україні.

Він також зазначив, що незважаючи на “відверту атаку на угорську громаду”, Угорщина продовжує застосовувати “справедливий підхід” до України і нещодавно пожертвувала кілька тонн хлору Закарпатській області, щоб забезпечити водопостачання.
“Ми очікуємо, що Україна поверне національним меншинам права, яких їх позбавили, і покладе кінець їх безправному статусу”, – підсумував Менцер.

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест Угорщині у зв’язку з недружніми кроками Будапешта щодо України – уряд Угорщини вирішив створити посаду уповноваженого міністра, відповідального за розвиток Закарпатської області та програми розвитку дитячих садків Карпатського басейну.

Нагадуємо, Міністерство закордонних справ Угорщини заявило 26 вересня 2017 року про намір країни блокувати зближення України з ЄС і НАТО через закон про освіту.

Угорщина вже тричі заблокувала проведення Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів через претензії до мовної статті українського закону про освіту. Угорська влада пояснила, що в такий спосіб вона чинить тиск на Україну, вимагаючи перегляду мовної норми закону про освіту.

Джерело

Facebook Comments