shutterstock_155089625

Український блогер Олександр Клочан закликає українців використовувати державну мову на ґаджетах. Таким чином, почне з’являтись більше сайтів з українською версією, впевнений Клочан.

Про це він написав на своїй сторінці у Faсebook.

“Коли ми користуємося ґаджетами – нам здається, що ми наодинці. Насправді, це дуже оманливе враження. Коли ми в мережі – за нами стежать як ніколи. Всесвітня павутина, окрім надання безмежної кількості інфи – бере від нас натомість і таку ж безмежну кількість статистики”, – вважає Олександр.

Блогер упевнений, що на основі цих зібраних даних, різноманітні служби, компанії, органи роблять свої висновки. Враховуючи це – підлаштовують свої дії, і “впарюють”, пропонують і запрошують.

“Не полінуйтеся, поставте мову вашої ОС на своїх ґаджетах – українську. Якщо проблемно – оберіть українську хоча б у браузерах, бо це найконтактніша зі світом прога. Пишіть українською пошукові запити, спілкуйтесь у мережі, переставляйте українською мовою усі телефони”, – зазначає Клочан.

Якщо чимала кількість людей поставить українську за замовчуванням – українська мережа почне змінюватися, ставатиме міцнішою. Вона показуватиме позитивну динаміку і кількість користувачів зростатиме.

“Почне з’являтись купа сайтів з українською версією, Google з YouTube почнуть пропонувати нам наш контент, а не російський. Ну а Цукерберг, наприклад, зробить українську мобільну версію свого Facebook”, – продовжує Олександр Колчан.

Російськомовним українцям блогер теж пропонує перевести ґаджети на українську.

“Ви ж хочете, щоб вам пропонували наші новини, наші магазини, а не московські, правда ж? А статистична машина – вона без поняття як там історічєскі сложилось. Для неї російська – означає Росія, а українська – Україна”, – підсумовує автор.

 

Facebook Comments