Виконком Хмельницької міської ради затвердив нові Правила розміщення вивісок у місті. Рішення було одностайно підтримано.

У документі зазначено, що розміщення вивісок повинно здійснюватися з врахуванням архітектурного вирішення, стилістичних особливостей, декоративних елементів та колористики фасаду. У центральній частині Хмельницького заохочується виконання вивісок з природних матеріалів (метал, кераміка, камінь, скло), а також використання технік на кшталт ковальства, вітражу, гутного скла, емалі, розпису, мозаїки.

Вся інформація на вивісці здійснюється українською мовою. Знаки для товарів та послуг наводяться у вивісках у тому вигляді, в якому їм надана правова охорона в Україні, відповідно до законодавства. З цього приводу заступниця міського голови з гуманітарних питань Галина Мельник висловила обурення тим, що центр Хмельницького “засмічений” вивісками, на яких україномовні слова написані англійськими літерами.

“Якщо проїхатися містом, то можна нарахувати кілька вивісок українською мовою, до прикладу, “Магніт” і “Золота підкова”. Все решта – жах! Водночас загальноприйнята практика – державною мовою (напис вивіски – НГП) пишеться великими літерами, іноземною – утричі менше”, – сказала вона.

Також пані Мельник негативно висловивлася у бік президента, сказавши, що той “приліпив слова англійською мовою (Roshen – ред.) і висить собі”.

Ці Правила є обов’язковими до виконання всіма підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності та відомчої належності, а також фізичними особами-підприємцями, що встановлюють вивіски у Хмельницькому. Дія Правил розміщення вивісок не стосується зовнішньої реклами у місті.

Джерело на сайті НГП

Facebook Comments